OÜ Transpordi Varahaldus omandas kaks kasutatud lennukimootorit ettevõttele kuuluvate CRJ900 NextGen tüüpi reisilennukite efektiivsemaks käitamiseks.

Riigile kuuluv äriühing Transpordi Varahaldus OÜ (TVH) omandas kaks General Electric poolt toodetud CF34-8C5A1 reaktiivmootorit, et efektiivsemalt käitada ettevõtte lennukipargis olevat seitset CRJ900NG-tüüpi reisilennukit.

TVH juhatuse liikme Ergo Blumfeldt sõnul oli tegemist hea võimalusega omandada järelturult piisava kasutusressursiga lennukimootorid, mis võimaldavad vähendada äriühingule kuuluvate lennukite seisuaega ajamahukate mootoriremonditööde teostamisel. Ta lisas, et varumootorid võimaldavad olemasolevate mootorite kapitaalremonti paremini ajastada ning seeläbi säästlikumalt teostada, ning et ostutehing rahastati omavahendite arvelt.

TVH on riigi äriühing, mille eesmärgiks on toimida investeerimisettevõttena, finantseerida ja hallata investeeringuid põhivaradesse transpordisektoris. Äriühingu põhivarade hulka kuulub seitse CRJ900 Next-Generation tüüpi reaktiivmootoritega reisilennukit.