Riigi poolt asutatud OÜ Transpordi Varahaldus omandas 31 miljoni euro eest Kanada ekspordiagentuurilt EDC (Export Development Canada) kolme varasemalt Estonian Airi kasutuses olnud reisilennuki liisinglepingud.

“Need lennukeid ehitas Kanada lennukitootja Bombardier ja finantseeris Export Development Canada (EDC). Estonian Air kasutas kolme lennukit liisinglepingute alusel ning pärast oma lennutegevuse lõppemist ei suutnud viimane enam rendimakseid tasuda. Transpordi Varahaldus sõlmis läbirääkimiste tulemusena lepingu EDC-ga, võttis nende antud laenu üle ja põhimõtteliselt astus selle finantseerimisasutuse saabastesse,” selgitas OÜ Transpordi Varahalduse (TVH) juhatuse liige Ergo Blumfeldt.

Järgmiseks on TVH-l kavas korraldada rahvusvaheline läbirääkimistega pakkumine lennukitele pikaajalise rentniku leidmiseks. Oma huvi konkursil osaleda on juba üles näidanud AS Nordic Aviation Group.

OÜ Transpordi Varahaldus on riigi äriühing, mis on asutatud 30. septembril 2015 Eesti Vabariigi kui ainuosaniku poolt eesmärgiga tegutseda investeerimisühinguna, mis rahastab ja haldab investeeringuid põhivarasse transpordi valdkonnas (sealhulgas omandamine ja rentimine). Ettevõte kanti äriregistrisse 10. oktoobril 2015.