22.04.22 toimunud OÜ Transpordi Varahaldus (TVH) osanike korralisel üldkoosolekul kinnitas riigi äriühingu ainuosaniku Eesti Vabariik esindaja, majandus- ja taristuminister Taavi Aas äriühingu 2021. majandusaasta aruande, mille järgi kujunes möödunud aruandeaasta käibeks 9,056 miljonit eurot ning puhaskasumiks 2,711 miljonit eurot.

Minister Taavi Aasa sõnul on maailma lennundus alates 2020. aasta kevadest läbi teinud ajaloo tõsiseima kriisi, kuid TVH äriplaan on keerulistele aegadele hästi vastu pidanud. Aas märkis, et äriühing on oma tegevuses aegsasti rakendanud vajalikud kriisimeetmed ja -muudatused ning taastanud oma äri kasumlikkuse.

TVH juhatuse liige Ergo Blumfeldt selgitas, et 2021. aasta oli väga töine: lunastati 23 miljoni väärtuses äriühingu võlakirju refinantseerides need LHV Pangast võetud laenuga, omandati 2 kasutatud lennukimootorit, ajakohastati pikaajalist investeeringute plaani ning kohandati rendilepingute tingimusi muutunud turuolukorrale vastavaks. Blumfeldt tõdes, et möödunud majandusaasta lõpus hakkas COVID-pandeemia negatiivne mõju maailma lennundusele vähenema ning see kajastus ka TVH lennukite kasutuse ning kaasnevate sissetulekute suurenemises.

TVH on asutatud 2015. aastal Eesti Vabariigi kui ainuosaniku poolt eesmärgiga tegutseda investeerimisühinguna, mis rahastab ja haldab investeeringuid põhivarasse transpordi valdkonnas. Kokku omab TVH ja rendib välja seitset Bombardier CRJ900 tüüpi reisilennukit. TVH lennukite pikaajaliseks rentnikuks on AS Nordic Aviation Group (Nordica), kelle tütarfirma Regional Jet OÜ (Xfly) osutab lennundusvaldkonna allhanketeenuseid Euroopa lennufirmadele nagu SAS, Nordica, jt.