25.05.17 toimunud OÜ Transpordi Varahaldus (TVH) osanike korralisel üldkoosolekul kinnitas majandus- ja taristuminister Kadri Simson riigi äriühingu esimese majandusaasta aruande, mille järgi kujunes 2015.–2016. aruandeaasta käibeks 3,177 miljonit eurot ning puhaskasumiks 3,092 miljonit eurot.

TVH esimene ärikasum oli 1,908 miljonit eurot ning finantstulu 1,184 miljonit eurot. Riigi ainuomandisse kuuluva äriühingu esimese majandusaasta aruande auditeeris AS Deloitte Audit Eesti.

„Finantstulu allikaks oli dollaris arveldatavate remondireservide väärtuse suurenemine tulenevalt dollari tugevnemisest euro suhtes,“ selgitas TVH juhatuse liige Ergo Blumfeldt.

Blumfeldt lisas, et äriühing alustas oma majandustegevust omandades Kanada ekspordiagentuurilt Export Development Canada laenulepingu ja seonduvad tagatised kolme CRJ900 tüüpi lennuki kohta. 2016. aasta augustis omandas TVH veel ühe CRJ900 lennuki. Kõigi TVH lennukite pikaajaliseks rentnikuks on Eesti rahvuslik lennufirma AS Nordic Aviation Group (Nordica).

Sel majandusaastal plaanib TVH Blumfeldti sõnul kahe täiendava Bombardier CRJ900 tüüpi lennuki omandamist ja väljarentimist ning on tehingu finantseerimiseks emiteerinud 25 miljoni EUR väärtuses võlakirju, mis on märgitud AS LHV Panga ning LHV hallatavate fondide poolt. TVH 2017. majandusaasta käibe-eesmärk on ca 7 miljonit eurot.