Eesti Lennundusklaster www.eac.ee on 2019. aasta alguses asutatud mittetulundusühing, mis koondab lennundusega seotud Eesti ettevõtjaid ja organisatsioone ning soovib läbi koostöö rääkida kaasa riikliku lennundusstrateegia loomises ja suurendada Eesti kui lennundusriigi atraktiivsust välisinvestorite silmis.

Lennundusklastri juht Kristo Reinsalu sõnul on “Lennundus tõusev majandusharu: see on palju rohkem kui lihtsalt otseühendused ja reisijatevedu. Klaster ühendab lennunduse väärtusahelas tegutsevad ettevõtted alates lennujaamast ja lennufirmadest kuni erinevaid teenuseid pakkuvate ettevõteteni hoolduse, IT, logistika ja transpordi ning turismivaldkonnas”.

Reinsalu sõnul on organisatsioonil kolm peamist ülesannet: Eesti lennunduse konkurentsivõime tõstmine, selle turundamine ning lennundussektoris innovatsiooni arendamine. „On väga tervitatav ja loogiline, et Transpordi Varahaldus OÜ (TVH) kui Eesti suurim lennukite varahaldusühing otsustas meie klastriga liituda“ lausus Reinsalu, kelle hinnangul esindab seitset Bombardier CRJ900 reisilennukit omav TVH lennundusklastris seal seni puudunud varahaldusettevõtete vaadet ja vajadusi.

TVH juhatuse liige Ergo Blumfeldt märkis, et klastriga ühinemiseni viis soov edendada kodumaist lennundussektorit, mis on oluliselt laiem kui tavaarusaama kohaselt vaid vahetult lennutranspordiga tegelevad ettevõtted. Erinevate sektori osaliste sümbioosist on võita kõigil, mida näitavad nii Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu kui Eesti Kaitsetööstuse Liidu positiivsed näited.