Riigile kuuluva Transpordi Varahaldus OÜ omanduses oleva seitsme CRJ900 tüüpi lennuki finantseerijaks sai täies ulatuses LHV Pank ning rentnikuna jätkab Eesti rahvuslik lennufirma Nordica. Transpordi Varahaldus refinantseeris varasemalt emiteeritud võlakirjad LHV Panga laenuga summas 23 miljonit eurot.

Transpordi Varahaldus OÜ (TVH) emiteeris 2017. ja 2018. aastal kokku 35 miljoni euro ulatuses võlakirju, mille ostjateks olid võrdsetes osades LHV pensionifondid ja LHV Pank. Saadud kapitali kasutas TVH täiendavate CRJ900 tüüpi lennukite soetamiseks ja Nordicale edasi rentimiseks. Nüüd refinantseeriti võlakirjade jääk laenuga, saades LHV Pangalt varahaldusettevõtte rahavoole sobiv finantseering.

LHV ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume ütles, et kohalik pank ja kohalik lennukite omanik sobivad hästi kokku. „Meie koostöö Transpordi Varahaldusega on olnud pikaajaline, edukas ja usaldusväärne. On hea meel olla nende investeerimisplaanidesse kaasatud. Kuivõrd pensionifondid otsivad pidevalt uusi kõrgema tootlusega investeerimisvõimalusi ja soovisid finantseerijate ringist väljuda, leppisime TVH-ga kokku uued sobivad finantseerimistingimused. Näeme, et lennundussektor taastub tublisti ja soovime Eesti lennukitele kõrget lendu,“ sõnas Nuume.

TVH juhatuse liige Ergo Blumfeldt sõnul on viimased kaks aastat olnud lennunduses väga keerulised, kuid tänu usalduslikele ja pikaajalistele koostöösuhetele nii lennukite rentniku kui finantseerijatega on varahaldusühing kriisiga hästi hakkama saanud ja suutnud hoida oma jooksva äritegevuse kasumlikuna. Positiivse arenguna märkis Blumfeldt, et viimastel kuudel on regionaallennunduse turul selgelt näha nõudluse kriisijärgset taastumist.