30.05.18 toimunud OÜ Transpordi Varahaldus (TVH) osanike korralisel üldkoosolekul kinnitas ainuosaniku Eesti Vabariik esindaja, majandus- ja taristuminister Kadri Simson riigi äriühingu teise majandusaasta aruande, mille järgi kujunes 2017. aruandeaasta käibeks 6,707 miljonit eurot ning puhaskasumiks 2,908 miljonit eurot. TVH ärikasum oli 3,694 miljonit eurot.

TVH juhatuse liige Ergo Blumfeldt selgitas, et TVH areneb omaniku poolt heakskiidetud äriplaani kohaselt transpordisektori investeerimisettevõttena, keskmisest madalamate riskide ja konservatiivse kapitalistruktuuriga. Ta lisas, et 2017. aastal olid äriühingu jaoks olulisemateks sündmusteks kahe täiendava Bombardier CRJ900 tüüpi lennuki omandamine ja väljarentimine. Ta selgitas, et tehingu finantseerimiseks emiteeris TVH 25 miljoni euro väärtuses võlakirju, mille omandasid AS LHV Pank ning LHV Varahaldus poolt hallatavad fondid.

Kokku omab TVH ja rendib välja kuute Bombardier CRJ900 tüüpi reisilennukit. TVH lennukite pikaajaliseks rentnikuks on Eesti rahvuslik lennufirma AS Nordic Aviation Group (Nordica). TVH 2018. majandusaasta käibe-eesmärk on ca 7,8 miljonit eurot.

 

Täiendav info ja küsimused:

Ergo Blumfeldt

Juhatuse liige

OÜ Transpordi Varahaldus

Ergo.Blumfeldt@triniti.ee

+372 513 82 77